forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
Kolejny sukces sportowy PDF Drukuj Email

W naszej szkole dnia 11.05.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe w mini piłce siatkowej chłopców. Udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iłży. Po zaciętej rywalizacji turniej wygrali nasi uczniowie pokonując przeciwników. II miejsce zajęła drużyna z PSP nr 34, a III miejsce przypadło w udziale drużynie ze Szkoły Podstawowej z Iłży. Wygrana otworzyła nam drogę do Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się w dniach 19-21.05.2017 r. Opiekunem i trenerem naszych "mistrzów" jest pani mgr Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

relacja wideo

 
Zajęcia umuzykalniające z chórem „Ad Gloriam Dei” PDF Drukuj Email

20 kwietnia 2017 r. „Zespół Ludowy Skaryszewiacy” przybył do naszej szkoły z kogucikiem.

Na powitanie gości i wszystkich zebranych uczestników spotkania nasi uczniowie: Bartłomiej Kiraga z klasy 3i, Michał Dunin z klasy 2d i Piotr Zawisza z klasy 6c zagrali na instrumentach muzycznych wybrane przez siebie utwory. Otrzymali oni gromkie brawa od publiczności. Pani Maria Ostrowska przybliżyła uczniom wiadomości na temat tradycji, zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi (Niedziela Palmowa, tradycyjna palma regionu radomskiego, pokarmy wielkanocne i ich znaczenie, Poniedziałek Wielkanocny, śmigus-dyngus, chodzenie z gaikiem i kogucikiem). Lekcję uatrakcyjniały melodie ludowe w wykonaniu zespołu. Na zakończenie spotkania liczna grupa uczniów wraz z paniami z zespołu zatańczyła taniec ludowy „Grozik”.

Zajęcia te miały na celu przypomnieć dzieciom tradycje, zwyczaje i obrzędy wielkanocne związane z regionem radomskim.


 
Laureaci konkursu "Szlaban na ryzyko" PDF Drukuj Email

9 maja 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród w konkursie „Szlaban na ryzyko”. Organizatorem konkursu było PKP PLK z siedzibą w Skarżysku Kamiennej oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto. Wśród 10 wyróżnionych prac aż 5 należało do uczniów naszej szkoły: Aleksandry Molgi, Kaliny Pudzianowskiej, Filipa Mazura, Szymona Woźniaka i Dawida Długosza. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 


 
Kiermasz wielkanocny PDF Drukuj Email

Kiermasz wielkanocny, który odbył się w dniach 5 i 6 kwietnia 2017 r. w budynku szkoły przy ul. Paderewskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Na kiermaszu wystawione zostały do sprzedaży stroiki wielkanocne wykonane przez 64 uczestników konkursu „Wielkanocny stroik”, który został zorganizowany w szkole dla klas 0 – III. Oprócz stroików podczas kiermaszu można było nabyć palmy wielkanocne, pisanki oraz ozdoby na świąteczny stół, wykonane przez dzieci pod kierunkiem nauczycielek. Inicjatorami i organizatorami konkursu oraz kiermaszu były nauczycielki oddziałów przedszkolnych.


 
Obchody świąt majowych PDF Drukuj Email

4 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi, które przypada na dzień 2 maja. Uchwalona w 1791 r. konstytucja była drugim takim dokumentem na świecie po amerykańskiej. Konstytucja była próbą reformy Rzeczypospolitej niestety niedokończonej. W niecały rok później przeciwnicy reform ogłosili w Targowicy konfederację, która w konsekwencji doprowadziła do wymazania Rzeczypospolitej z mapy świata na 123 lata.

Akademię przygotowali uczniowie klasy 6a i 4c pod opieką pań: Iwony Latały i Edyty Piechowicz. O patriotyczną oprawę zadbały panie: Małgorzata Wierzchowska–Koziak, Edyta Siczek i Aneta Mosiołek. Uczniowie przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 Maja i polskich symboli narodowych. Całość uatrakcyjniał występ szkolnego chórku, w którego wykonaniu usłyszeliśmy pieśni patriotyczne.

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszych uczniów był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.


 
"Wielcy Nobliści" PDF Drukuj Email

W dziewiątej edycji konkursu Polscy Nobliści do finału przeszli uczniowie naszej szkoły Mateusz Błach i Dawid Otręba. Celem konkursu było przybliżenie twórczości polskich laureatów Nagrody Nobla, poznanie życiorysów postaci będących patronami Publicznego Gimnazjum nr 13, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, tworzenie atmosfery przyjaznego współzawodnictwa oraz uwrażliwianie na zasadę fair play w trakcie rywalizacji. Finaliści wykazali się ogromną wiedzą, godnie reprezentowali naszą szkołę. W wielkim finale, który odbył się 11 kwietnia 2017 roku Dawid i Mateusz zajęli drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Ogromne wyrazy uznania dla finalistów i ich rodziców. Trzymam kciuki w kolejnej edycji konkursu; 
opiekun Ewa Gomoła.

 
Prezentacje 2017 PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w X edycji konkursu "Prezentacje 2017" pod hasłem "Odrobina radości, szczypta uśmiechu".

regulamin

załącznik do regulaminu

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 217 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.