forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
"Setki słoni dla dzieciaków" PDF Drukuj Email

"Uszyj słonia na szczęście dla dziecka, któremu dzisiaj szczęścia brakuje. Zaczynamy kolejną edycję akcji "SETKI SŁONI DLA DZIECIAKÓW". Pamiętajcie, że każdy może pomóc!" - tymi słowami w połowie marca 2017 r. fundacja "Słonie na balkonie" zachęciła nas do udziału w akcji i konkursie.

Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji, jakiej głównym zadaniem było uszycie słonia, który przyniesie radość dzieciom po traumie, zmagającym się z problemami emocjonalnymi i psychicznymi. Fundacja obiecywała, że każda maskotka odnajdzie swoje dziecko, żeby przynieść mu szczęście. Wyjątkiem będzie 30 słoni, które w maju zostaną wystawione na aukcję charytatywną allegro, z której dochód przenaczony zostanie na Dzień Dziecka dla podopiecznych "Słoni na balkonie". Spośród setek nadesłanych zwierzątek "trąbalskich", do finałowej trzydziestki dostały się maskotki uszyte przez naszych uczniów, a następnie, w wyniku głosowania, zajęły dwa miejsca na podium. II miejsce zajęła elegancka para słoników uszyta przez Szymona Woźniaka z klasy piątej, zaś III miejsce zajął największy finałowy słoń uszyty przez Sebastiana Prokopa z klasy szóstej. Gratulujemy sukcesu i cieszymy się z Waszej chęci niesienia bezinteresownej pomocy najbardziej potrzebującym.

więcej o akcji i fundacji

 
Dzień Ziemi PDF Drukuj Email

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku. W naszej szkole 24 kwietnia odbył się apel związany z Dniem Ziemi, który przybliżył  uczniom problemy związanie z zanieczyszczeniem naszej planety oraz promował postawy proekologiczne. 

 
Kolejny sukces naszej uczennicy PDF Drukuj Email

25-go kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Radomiu odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę w II etapie konkursu reprezentowały uczennice klas szóstych: Hania Kołodziejczyk i Kamila Olek, które przeszły przez I etap tworząc piękne prezentacje multimedialne na temat "Cztery pory roku". Jedna z dziewczynek poradziła sobie wyśmienicie, rozwiązując w etapie finałowym test wiedzy informatycznej z zakresu podstawy programowej i wykraczającej poza nią. Hania Kołodziejczyk, pod opieką p. Anety Mosiołek, zajęła w konkursie I miejsce i dodatkowo została wyróżniona za wykonanie najładniejszej prezentacji w etapie szkolnym. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas drugich PDF Drukuj Email

11 kwietnia 2017 r. o godz. 10.30 w budynku szkoły przy ul. Paderewskiego 36 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich pod hasłem „Wiosna z ortografią”.

Laureatami w roku szkolnym 2016/2017 zostali:
I miejsce - Grad Filip,

II miejsce - Karpińska Łucja oraz Majewska Weronika,

III miejsce - Oliwier Lipa,
wyróżnienie - Michalski Ignacy oraz Walkiewicz Przemysław.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach ortograficznych.

 
Nasza uczennica laureatką w konkursie „Tradycyjna palma wielkanocna regionu radomskiego” PDF Drukuj Email

Spośród dwustu czterech palm nadesłanych z całego regionu radomskiego na konkurs zorganizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej, palma naszej uczennicy Łucji Karpińskiej zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klas pierwszych i drugich.

W niedzielę palmową - 9 kwietnia nastąpiło uroczyste wręczenie nagród wszystkim zwycięzcom. Gratulacje składali ks. Biskup Henryk Tomasik, który objął honorowy patronat nad konkursem, Dyrektor skansenu oraz sponsorzy nagród. Laureaci otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Na twarzach wszystkich dzieci gościł uśmiech, a w sercach radość z wygranej.

Łucji gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, zaś wszystkich innych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.


o konkursie w Teledzienniku TV Dami

o konkursie na stronie Muzeum Wsi Radomskiej

o konkursie na stronie Echo Dnia

 


 
Wspomnienia z dnia otwartego naszej szkoły PDF Drukuj Email

„Nie bądź smutny, bądź wesoły! Zostań uczniem naszej szkoły!” - pod takim hasłem 29 marca br. odbył się dzień otwarty w naszej szkole.

Na środowe popołudnie Dyrekcja Szkoły wraz z nauczycielami zaprosiła wszystkich przedszkolaków i ich rodziców, aby przybliżyć im ofertę edukacyjną „szóstki” i ułatwić wybór szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu na Palmę Wielkanocną PDF Drukuj Email

W miesiącu marcu został ogłoszony w szkole konkurs na wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej. Uczniowie mogli przynosić wykonane przez siebie palmy do 30 marca. W konkursie udział wzięło 17 uczniów. Przyniesione palmy podzielono na dwie kategorie pod względem ich wykonania: tradycyjna palma wielkanocna czyli posiadająca elementy żywe takie jak gałązki sosny, bukszpanu itp. oraz palma wielkanocna składająca się tylko z elementów papierowych. Wszystkie palmy były pięknie wykonane, kolorowe i godne podziwu. Różniły się wielkością, kolorystyką i materiałem, z którego zostały zrobione.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 201 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.