forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
Żywa lekcja historii - spotkanie z rycerzem Ziemi Sandomierskiej PDF Drukuj Email

4 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z udziałem rycerza Łukasza - pracownika Zbrojowni Rycerskiej w Sandomierzu w ramach projektu "Spotkania ze sztuką”. O Łukaszu krążą już prawdziwe legendy. Kochają się w nim wszystkie turystki, a panowie, mężowie czy partnerzy turystek chcą wyzywać go na pojedynek. Sandomierski rycerz przyjął zaproszenie nauczycielek języka polskiego - M. Górki i M. Harcińskiej-Chamerskiej, które są autorkami cyklu "Spotkania ze sztuką". Gość odwiedził uczniów PSP nr 6, aby przenieść ich w odległe czasy średniowiecza i przybliżyć historię takich wydarzeń jak chrzest Polski, zjazd gnieźnieński czy bitwa pod Grunwaldem. Uczestnicy spotkania poznali obyczaje i kulturę epoki Mieszka I, podziwiali rycerskie ekwipunki oraz uzbrojenie. Chłopcy przymierzali ciężkie metalowe zbroje, a dziewczynki ubierały się w stroje zarówno biednych jak i bogatych dam. Żywej lekcji historii towarzyszyły ogromne emocje podsycane atmosferą średniowiecznego zamku wykonanego przez panią E. Siczek. Przeżycia ze spotkania z prawdziwym rycerzem na długo pozostaną w naszej pamięci!

 
WIELKI SUKCES - Najlepsi z najlepszych! PDF Drukuj Email

W dniu 22 marca 2017 roku odbył się II Regionalny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu. W prezentacjach finałowych wzięło udział 39 uczniów z 15 szkół podstawowych.

Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca we wszystkich przewidzianych kategoriach:

  • klasy I - II: Filip Grad - uczeń klasy II - wychowawca p. Tamara Grygierczyk;
  • klasy III - IV: Mikołaj Kornafel - uczeń klasy III - wychowawca p. Maria Barbara Mróz;
  • klasy V - VI: Cyprian Tuzimek - uczeń klasy V - nauczyciel jęz. polskiego p. Ewelina Niemkiewicz.

GRATULUJEMY! Życzymy uczniom dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Nad przebiegiem kolejnych etapów konkursu czuwały p. Beata Klimek-Majewska, p. Anna Tomaszewska, p. Ewelina Niemkiewicz i p. Bożena Pawelec.

o konkursie na stronie Biblioteki Pedagogicznej

 
Nasza uczennica w gronie nagrodzonych wolontariuszy PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu wraz z Urzędem Miasta po raz XVIII zorganizowało radomski Samorządowy Konkurs dla Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Kapituła Konkursu spośród zgłoszonych osób wybrała osiem, które wyróżniają się swoją postawą i zaangażowaniem w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: "Mała Ósemeczka" dla szkół podstawowych, oraz "Duża Ósemka" dla szkół ponadpodstawowych.
W tym roku do Małej Ósemki zaproponowano aż 26 kandydatów z ośmiu radomskich podstawówek. Spośród nich tytuł „Wspaniałego" otrzymała uczennica naszej szkoły Maria Niemkiewicz. 
Nagrody na scenie wręczał wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik oraz radomski biskup pomocniczy Piotr Turzyński, który powiedział: „Wspaniałe jest serce szlachetne, które nie zamyka się w sobie, tylko służy". To jest definicja, którą nam dajecie swoim życiem, służbą, entuzjazmem, radością i bardzo wam za to dziękujemy.

Ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka": „Radom może być dumny z tego, że tak wielu młodych ludzi jest zaangażowanych w wolontariat”.media o wydarzeniu:

echodnia.eu

radom24.pl

twojradom.pl

 
Tydzień Języka Polskiego w naszej szkole PDF Drukuj Email

W dniach 20.03.2017 r. - 24.03.2017 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Języka Polskiego.

W poniedziałek ucznowie przygotowali apel przybliżający ideę obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przybliżyli również króciutką historię naszego języka.

W środę koledzy i koleżanki z klas I - III uczestniczyli w konkursie Mistrz Języka Polskiego. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością układania historyjek obrazkowych i opowiadania ich, sprawnego czytania, poprawnego pisania.

Więcej…
 
RADOMSKIE OBCHODY DNI AUTYZMU PDF Drukuj Email

W niedzielę 2 kwietnia 2017 roku po raz drugi nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji JiM „Polska na niebiesko”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Chcemy być sobą”. Nasi wspaniali wolontariusze aktywnie uczestniczyli w działaniach na rzecz propagowania wiedzy o autyzmie wśród radomian odwiedzających tego dnia Galerię Słoneczną. Nauczyciele zorganizowali punkt informacyjno-konsultacyjny dla rodziców zainteresowanych ofertą naszej placówki.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu oraz naszym wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i udział w akcji.

 
„Bezpieczny Internet – Bezpieczny Ja” - rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj Email


W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo uczniów. Wśród wielu zagrożeń występują też i takie, które związane są z użytkowaniem komputerów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń komunikacyjnych oraz Internetu. Uzależnienia, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, cyberprzemoc, łamanie praw autorskich, handel danymi osobowymi, wirusy komputerowe to tylko niektóre zagrożenia, na które narażeni są nie tylko najmłodsi. W związku z obchodzonym w styczniu Dniem Ochrony Danych Osobowych oraz w lutym Dniem Bezpiecznego Internetu postanowiliśmy włączyć się do akcji. Uczniowie na zajęciach komputerowych zdobywali wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu, realizowali kursy e-learningowe, oglądali ciekawe i pouczające historyjki „owiec w sieci”, tworzyli prezentacje multimedialne na ten temat. Nauczyciele zajęć komputerowych zorganizowali i przeprowadzili Szkolny Konkurs Informatyczny „Bezpieczny Internet – Bezpieczny Ja”, w którym dzieci bardzo chętnie wzięły udział, wykonując plakaty i rysując komiksy. Oto wyniki konkursu:

Więcej…
 
Nasi uczniowie na podium Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas IV PDF Drukuj Email


Dnia 21 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 20 odbyła się  XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas IV "Matematyczny Dzień Wiosny". Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna uczniów klas IV, która musiała rozwiązać 5 zadań oraz odpowiedzieć na dodatkowo premiowane pytania dotyczące baśni H. CH. Andersena. Nasza drużyna w składzie Natalia Krawczyk, Piotr Grochala oraz Dawid Lipa zajęła III miejsce. Do konkursu przygotowywała ich pani Izabela Zaręba.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 201 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.