forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
"Bądź kumplem, nie dokuczaj!" PDF Drukuj Email

Nasza szkoła włączyła się do drugiej edycji kampanii społecznej Cartoon Network Bądź kumplem, nie dokuczaj!”. Z tej okazji uczniowie klas III – VI wzięli udział w spotkaniu o charakterze informacyjno-edukacyjnym, którego celem było:

- omówienie zjawiska agresji i przemocy rówieśniczej,

- uświadomienie, jak krzywdzące jest dokuczanie i dręczenie,

- promowanie zachowań koleżeńskich opartych na szacunku i tolerancji,

- zachęcenie do reagowania na przemoc.

W ramach akcji założony został w szkole Klub „Kumpel na 6”. W ten sposób uczniowie będą promować postawy koleżeńskie. Jedynym warunkiem przystąpienia do klubu jest zobowiązanie się do przestrzegania Kodeksu Kumpla i podpisanie się na klasowej deklaracji. Logo szkolnego klubu kumpla zaprojektowała uczennica klasy VId – Hania Kołodziejczyk. Spotkanie przygotowały i przeprowadziły panie: Monika Kołaczek i Aneta Mosiołek wraz z Samorządem Uczniowskim.


 
wyniki szkolnego etapu Konkursu o Polskich Noblistach - edycja 2017 PDF Drukuj Email


Do drugiego etapu konkursu międzyszkolnego w PG nr 13 w Radomiu przeszli uczniowie: Dawid Otręba i Mateusz Błach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

 
Święto patrona miasta Radomia PDF Drukuj Email

W dniach 3 - 5 marca mieszkańcy Radomia uroczyście obchodzili Święto patrona naszego miasta Królewicza Kazimierza Jagiellończyka - Kaziki 2017.

Kościół w Polsce i na Litwie 4 marca przypomina postać swojego patrona z królewskiego rodu. Postać tego świętego jest bardzo bliska wiernym, którzy tworzą Kościół Radomski – od 1983 roku, bowiem św. Kazimierz jest patronem miasta Radomia, natomiast diecezji radomskiej od 1992 roku.

Obecnie uroczystości patrona miasta Radomia i diecezji obchodzone są w patronalnym kościele św. Kazimierza w Radomiu, który w 2003 roku został wyróżniony przez Ojca Świętego tytułem i godnością bazyliki mniejszej. W Bazylice św. Kazimierza znajduje się kaplica ku czci Świętego, w której przechowywane i czczone są jego relikwie.

Społeczność naszej szkoły również dołączyła do obchodów święta patrona. W dniu 4 marca o godzinie 18.00 odprawiona została msza święta odpustowa w Bazylice Mniejszej z udziałem pocztów sztandarowych. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Sztandarowy Szymon Bedka i asysta pocztu Martyna Rutkowska oraz Amelia Miedziocha.

Na lekcjach historii przedstawiona zostanie historia obchodów święta patrona, a uczniowie klas szóstych 7 marca wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Resursy Obywatelskiej, na którym odbyła się projekcja filmu oraz wykład poświęcony życiu Królewicza Kazimierza.

relacja wideo z obchodów święta


 
Wyniki międzyszkolnego konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email

27 lutego 2017 roku rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs fotograficzny „Zima w obiektywie”, który cieszył się dość sporym zainteresowaniem. Głównym celem konkursu było ukazanie uroku polskiej zimy, a także popularyzowanie fotografii jako sposobu na ukazanie piękna otaczającej nas przyrody. Ponadto konkurs miał na celu: rozwijanie pasji i uzdolnień u uczniów, promocję naszego regionu, prezentację osiągnięć uczestników konkursu.

Do konkursu zgłoszono kilkadziesiąt fotografii wykonanych przez uczniów klas 0 – III radomskich szkół podstawowych.

Jury przyznało nagrody następującym uczniom:

I miejsce: Agnieszka Kolanowska - PSP nr 26

II miejsce: Sara Lipiec - PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka

III miejsce: Antonina Goździejewska - PSP nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Wyróżnienia:

Zuzanna Mirosz - PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka

Laura Pośnik - PSP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego

Angelika Gumińska - PSP nr 26

Justyna Banaszkiewicz - PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego

Wiktoria Karasińska - PSP nr 21

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uczestnictwo w międzyszkolnym konkursie. Podziękowania należą się uczniom, którzy mieli ochotę podzielić się swoją pasją, jak również nauczycielom, którzy zachęcili dzieci do wzięcia udziału w turnieju. Dziękujemy również sponsorom, bez których ciężko by było o tak wspaniałe nagrody, a byli nimi: Urząd Miejski w Radomiu, slubi.pl, firmy: Greinplast, Duur Poland, iPlanet, Sorter oraz Tekom. Licząc na współpracę w kolejnych latach, dziękujemy raz jeszcze za ofiarowaną pomoc i poświęcony czas. Zarówno liczba zgłoszeń jak i pomysłowość wykonania przerosły nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że równie mile zostaniemy zaskoczeni podczas kolejnych edycji konkursów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkie wyróżnione prace aktualnie można obejrzeć na wystawie znajdującej się w budynku przy ul. Paderewskiego.

Organizatorzy: Agata Kutkiewicz, Katarzyna Jasińska

 
"MAM TALENT" - podsumowanie I edycji PDF Drukuj Email

Po ciężkich, wstępnych eliminacjach, 1-go lutego w naszej szkole odbył się finał I edycji Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. Do udziału w konkursie zgłosiło się prawie 50 uczniów z klas 0 – III, którzy pokazali nam różnorodne umiejętności. Były to popisy taneczne, muzyczne, plastyczne, gimnastyczne, recytatorskie, teatralne, wokalne oraz pokaz sztuczek magicznych. Rewelacyjna publiczność tj. nasi uczniowie i nauczyciele - reagowała żywiołowo. Dopingowali, oklaskiwali i wspierali jak tylko mogli wykonawców, doceniając ich odwagę i talent.

Szkolny show prowadziły 2 nauczycielki – Agata Kutkiewicz i Katarzyna Jasińska.

Do finału została wybrana szczęśliwa 13 laureatów. Jury miało trudne zadanie, bo jak sami później przyznali, uczniowie zadziwili ich wspaniałymi występami. Niestety regulamin konkursu jest „żelazny” i spośród laureatów występujących na scenie trzeba było wyłonić na podium szczęśliwą trójkę.

Ostatecznie jury ogłosiło werdykt:

I miejsce – Rąbkowska Amelia oraz Kalita Dominika (taneczne dziewczyny),

II miejsce - Kaczmarska Milena i Stefaniak Wiktoria (taneczny zespół),

III miejsce – Strzecha Wiktoria (recytacja wiersza).

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!!! Radzie Rodziców dziękujemy za dofinansowanie na nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie!

Konkurs dostarczył wielu wrażeń, a my jesteśmy dumni, że mamy w szkole tyle talentów.


mam talent I edycja

 
plakaty dla przedszkolaków PDF Drukuj Email

Jeszcze przed feriami dzieci z grup 0b i 0d na zajęciach języka angielskiego wykonały plakaty dla swoich kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionego przedszkola w Grabowie nad Pilicą. Motywem przewodnim była panująca nam pora roku - zima. Kreatywność naszych podopiecznych można podziwiać na poniższych zdjęciach. Zabawa była przednia!

Za pomoc dziękujemy niezastąpionym paniom: Dominice Jakubiak, Agacie Kutkiewicz oraz Katarzynie Jasińskiej.


 
Zaproszenie na Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w IX edycji Konkursu Wiedzy o Polskich Noblistach - eliminacje szkolne odbędą się 7-go marca 2017 r. o godz. 8.50 w sali nr 9.

Opiekunowie konkursu: Ewa Gomoła, Edyta Piechowicz

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 209 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.