forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
Wspomnienia z balu karnawałowego PDF Drukuj Email

2 lutego 2017 r. uczniowie rocznego przygotowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej bawili się na balu karnawałowym. Wesoła muzyka i animatorka zachęcały ich do zabawy. Dzieci przebrane w różne stroje z radością tańczyły w rytm popularnych przebojów.  Uczestniczyły również w konkursach i  otrzymywały słodkie nagrody. Podczas przerwy dzieci korzystały z poczęstunku  przygotowanego  przez rodziców i dzieliły się wrażeniami. W tym dniu wszystkim dopisywał dobry humor i radosny nastrój.

fotorelacja

 
Zaproszenie do konkursu przyrodniczego PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli radomskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w XII edycji konkursu ŚWIAT BEZ TAJEMNIC CZYLI WIELKA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, którego organizatorem jest nasza placówka.

Hasło przewodnie konkursu: Woda w przyrodzie.

Konkurs przeprowadzony zostanie jednoetapowo w dniu: 28 marca 2017 o godzinie 11³º w sali nr 17. Szkoły zgłaszają zespoły trzyosobowe. Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 17 marca 2017 roku faksem na numer 364-70-55 lub e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

regulamin

 
Niezwykła lekcja historii dla szóstoklasistów PDF Drukuj Email

26 stycznia 2017 r. uczniowie klas szóstych mieli możliwość spotkania się z uczestnikami wydarzeń z 25 czerwca 1976 r. Do naszej szkoły przybyli: Prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec ‘76 p. Stanisław Kowalski oraz członek Stowarzyszenia p. Marek Siedlecki. Goście przybliżyli uczniom przyczyny robotniczego protestu w Radomiu oraz opowiedzieli część historii własnego życia, prześladowania, tortury, jakim byli poddawani podczas przesłuchań, jak udział w wydarzeniach wpłynął na ich dalsze życie. Zaprosili do obejrzenia Izby Pamięci, która znajduje się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Reja 16 w Radomiu. Przekazali również uczniom ważną ideę, aby byli dumni z tego, że urodzili się i mogą żyć w pięknym mieście Radomiu, które dało początek przemianom ustrojowym w Polsce. Dziękujemy!

Organizatorzy spotkania: Anna Tomaszewska, Edyta Piechowicz


 
Dzień Ochrony Danych Osobowych - list od GIODO PDF Drukuj Email

image001Z okazji zbliżającego się XI Dnia Ochrony Danych Osobowych (28 stycznia), przekazuję na Państwa ręce list od Pani dr Edyty Bielak-Jomaa, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, skierowany do wszystkich uczestników programu "Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Zachęcamy do rozpropagowania listu tak, aby dotarł do jak najszerszego kręgu odbiorców. Ponieważ 28 stycznia wypada w tym roku w sobotę, termin ten pokrywa się również z feriami w niektórych województwach, chcieliśmy Państwa zachęcić do świętowania Dnia w okolicach 28 stycznia, tj. pod koniec stycznia lub też już w lutym.

treść listu

 
Nasi wolontariusze na balu PDF Drukuj Email

W dniu 14.01.2017 roku uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wspierali swoją obecnością bal karnawałowy zorganizowany przez specjalistów i terapeutów SODIR – poradnie specjalistyczne i Fundację SODIR dla małych pacjentów i ich przyjaciół. W tym roku motywem przewodnim był znany wierszyk ,,Żuk”  Jana Brzechwy. Zaroiło się od małych biedronek, żuczków i innych robaczków. Dzieci miło spędziły czas. Dorośli przeprowadzili zbiórkę środków na rehabilitację jednego z pacjentów.

Poradnia i Fundacja składają gorące podziękowania nauczycielom i wolontariuszom, którzy z dużym zaangażowaniem i troską uczestniczyli w balu.


 
Kolędowanie z chórem „Ad Gloriam Dei” PDF Drukuj Email

W piątek 13 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia umuzykalniające z chórem „Ad Gloriam Dei” vel Zespół Ludowy „Skaryszewiacy”. Przybyłych gości przywitali nasi uczniowie: Mikołaj Kącki z klasy III „i” oraz Mateusz Kirsz z klasy V „a”. Zagrali na gitarach kolędy. Uczniowie zebrani na tym spotkaniu dzielnie wspierali śpiewem swoich kolegów.

Po powitaniu Pani Marzena Zawadzka wprowadziła wszystkich w zagadnienie tej nietypowej lekcji. Padły pytania o chór i chórmistrzynię. Dobre odpowiedzi nagradzane były cukierkami, które wręczał diabełek. Następnie głos zabrała Pani Paulina Mamczarz, kierownik chóru/zespołu. W trakcie pogadanki uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, m.in. jak dzielą się głosy w chórze, co to jest kolęda i czym się różni od pastorałki, jakie postacie kolędują po domach i co one oznaczają. Dużym zainteresowaniem cieszył się instrument, z jakim przyjechała Pani Paulina, a mianowicie cymbały, która pokazała, jak one wyglądają, i jak się na nich gra. Akordeonista zespołu, Pan Marian, zademonstrował na czym polega gra na akordeonie. Uczniowie poznali zagadnienie instrumentów dętych i strunowych.

Więcej…
 
Wizyta uczniów z Koła Teatralnego w Domu Pomocy Społecznej PDF Drukuj Email

Dnia 22 grudnia 2016 roku uczniowie należący do Szkolnego Koła Teatralnego wraz z opiekunami: Małgorzatą Harcińską-Chamerską oraz Kamilem Woźniakiem udali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej "Nad Potokiem" w Radomiu. Celem wizyty było bożonarodzeniowe spotkanie z podopiecznymi DPS. Po przywitaniu się z mieszkańcami uczniowie odegrali spektakl pt. "Na świątecznym froncie dobro zwycięża". Po przedstawieniu udali się do podopiecznych z życzeniami i słodkim poczęstunkiem, który przygotowali wraz z rodzicami i opiekunami koła. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 206 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.