forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Środa
20 Września 2017
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
Jasełka Bożonarodzeniowe w naszej szkole PDF Drukuj Email

„Gdyby nie ta gwiazda z Betlejem…” - pod takim hasłem dzieci z młodszych klas
w budynku szkoły przy ulicy Paderewskiego wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe dla Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości, nauczycieli oraz uczniów innych klas. 20 grudnia 2016 roku, uczniowie klasy 1c oraz 2c, pod czujnym okiem wychowawczyń p. Anny Karpińskiej i p. Marzeny Zawadzkiej oraz katechetki p. Małgorzaty Panek, przedstawili na scenie historię narodzenia się Bożej Dzieciny, wprowadzając w ten sposób wszystkich zebranych już w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mali artyści dali z siebie wszystko. Wszyscy stanęli na wysokości zadania a śpiewane kolędy płynęły z głębi serc. Nad oprawą muzyczną czuwał niezastąpiony pan Tomasz Rus.

Na koniec dzieci złożyły wszystkim zebranym świąteczne życzenia i wręczyły drobne piernikowe upominki oraz własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. 
Konkurs "Zima w obiektywie" PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Zima w obiektywie”, w którym zdjęcia w formacie 15x21 cm można nadsyłać na adres szkoły (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego ul. Paderewskiego 36, 26-600 RADOM z dopiskiem „Zima w obiektywie”) bądź składać osobiście (do sali nr 101 lub w sekretariacie szkoły) do dnia 08 lutego 2017 r.

Więcej…
 
Za nami druga edycja akcji charytatywnej "Bombka dla ..." PDF Drukuj Email

15 grudnia br., późnym popołudniem w naszej szkole po raz drugi odbyła się akcja charytatywna „Bombka dla …”. W tym roku „malowaliśmy” dla Szymona. Pierwsza edycja tej akcji skupiała się wyłącznie na tradycyjnym malowaniu bombek farbami. W tym roku zmieniliśmy nieco koncepcję. Przygotowaliśmy 5 stoisk, przy których można było wykonać ozdobę świąteczną wybraną przez siebie techniką. Były bombki szklane, styropianowe, ozdoby z filcu oraz stroiki świąteczne. Na szkolnym holu, w świątecznej atmosferze, przy dźwięku kolęd i świątecznych piosenek zebrali się ludzie dobrego serca, którzy zechcieli poświęcić swój czas aby pomóc Szymonowi.

Więcej…
 
Relacja z uroczystości rozdania nagród laureatom konkursu "ANIOŁ" PDF Drukuj Email

Dnia 7 grudnia 2016 r. naszą szkołą zawładnęły anioły. Ich postaci zajęły cały hol główny. A wszystko to za sprawą konkursu plastycznego poświęconego tym niebiańskim istotom. Rozpoczął się on uroczyście o godzinie 10.00 w budynku przy ul. Rapackiego. Swoją obecnością zaszczycili go znamienici goście: Jego Ekscelencja ks. biskup Henryk Tomasik, ks. kan. dr Henryk Mochol, ks. dr Marek Adamczyk, pan Kazimierz Woźniak prezes SBM „Łucznik” oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Po krótkiej prezentacji recytatorsko-muzycznej, nastąpił moment kulminacyjny - wręczenie nagród. Jury w składzie: Bożena Popławska, Małgorzata Szpak oraz Agnieszka Noga wyróżniło najlepsze prace w kilku kategoriach: klasy 0 – III (forma przestrzenna, praca malarska) oraz klasy IV – VI (forma przestrzenna, praca malarska). Nagrodzeni uczniowie z dumą prezentowali swoje dyplomy i upominki, i mieli ku temu powody. Ich prace były naprawdę wspaniałe. Na zakończenie uroczystości goście i dzieci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.

fotogaleria

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu informuje, że konkurs na wynajem pomieszczenia na sklepik szkolny przy ul. Rapackiego 24 o pow. 15.6 m2 wygrała firma Catering OK.

Z wygrywającym konkurs umowa będzie zawarta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia na następny okres.

 
Apel do Rodziców PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice!

Zarząd Rady Rodziców zwraca się do Państwa z apelem o wpłatę dobrowolnej składki rocznej na fundusz RR . W przypadku jednego dziecka to kwota 30 zł na rok szkolny, za drugie dziecko 10 zł, kolejne dziecko 0 zł. Jednocześnie dziękujemy osobom, które już tej wpłaty dokonały. Ze swojej strony zapewniamy, że cała zebrana kwota wydatkowana będzie w sposób racjonalny, oszczędny i skuteczny na rzecz naszych dzieci. Przypominamy, że wpłaty można dokonywać u wychowawców, w sekretariacie szkoły oraz na konto: Rada Rodziców przy PSP Nr 6, 26-600 Radom, ul. Rapackiego 24 nr konta 38 1240 3259 1111 0000 3002 9914

W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz klasę do której uczęszcza.

 

Z poważaniem - Zarząd RR

 
Konkurs „Mój region – moja Ojczyzna” PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Mój region – moja Ojczyzna”, który odbędzie się dnia 18 stycznia 2017 r. o godzinie 8:00 w sali nr 18. 

Konkurs polega na rozwiązaniu zadań testowych. Dwie osoby z najlepszymi wynikami będą reprezentowały szkołę w finale międzyszkolnym, który odbędzie się 26 kwietnia 2017 r.

Zgłoszenia przyjmują panie: Ewa Gomoła, Bożena Pawelec i Edyta Piechowicz.

Zakres merytoryczny i literatura: 

- Historia Radomia - etapy rozwoju miasta. 

- Znane postaci  ziemi radomskiej:  J. Kochanowski,  J. Malczewski,  T. Chałubiński, D. Czachowski.

- Rozpoznawanie zabytków Radomia (okres, wiek powstania, styl architektoniczny). 

- Muzea Radomia i regionu radomskiego. 

- Formy ochrony przyrody w regionie radomskim. 

- Środowisko przyrodnicze ziemi radomskiej. 

Uczeń powinien wykazać się umiejętnościami:

- czytanie mapy regionu i planu Radomia, 

- zastosowanie skali, 

- lokowanie w czasie wydarzeń historycznych, 

- czytanie i  interpretacja tekstu źródłowego. 

 Literatura:

1. „Radomskie wędrówki regionalne Przewodnik edukacji regionalnej. Wydawnictwo Instytut Technologii Eksploatacji, Radom, 2000 r. 

2. Zwolski Czesław Tadeusz, Znani i nieznani Ziemi Radomskiej”, tom  1, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Radomiu, 1980r. 

3. www.radom.pl  zakładki: „o mieście” i „dla turystów”.

Szkolny koordynator konkursu: pani Dorota Łukawska-Kroczek

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.