forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Środa
20 Września 2017
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego
Spotkanie z Policją PDF Drukuj Email

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną 
z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas młodszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku, 26 października nasi uczniowie klas 0 uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Komendy Miejskiej w Radomiu.

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantkami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali opaski odblaskowe i małe słodkości :)

Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 


 
Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email

Za nami wyjątkowy dzień. Dzień pełen smakowitych, śniadaniowych atrakcji i wspólnych zabaw w małych kucharzy.

W związku z tym, że szkoła brała udział programie, którego ideą jest promowanie prawidłowego żywienia wśród uczniów klas 0 - 3 szkół podstawowych, zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz istotnej roli śniadań w codziennej diecie dzieci – dlatego więc 8 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Śniadanie Daje Moc. Były zabawy, wspólne przygotowanie zdrowych i smacznych śniadań i śmiechu co nie miara. W tym dniu udział wzięło aż 13 klas, co daje nam 274 dzieci :). Dzięki tej akcji udało się zaangażować nie tylko samych uczniów i nauczycieli, ale także i rodziców.

Dzień Śniadanie Daje Moc był świetną okazją do zrobienia czegoś, na co nie zawsze znajdujemy czas podczas codziennych śniadań. Gdy pozwalamy dziecku aktywnie brać udział w procesie gotowania możemy być pewni, że zabawa będzie przednia, a śniadanie zjedzone do ostatniego okruszka. U nas były same pyszności: kolorowe kanapki, soczyste owoce, pyszne soki, zdrowe ziarna …

Efekty naszej pracy widzicie na zdjęciach, a my nie tylko zjedliśmy pyszne śniadanie, ale mieliśmy naprawdę sporo energii na całą resztę dnia i masę przyjemnych wspomnień z tej małej, kulinarnej zabawy. Nie możemy się już doczekać następnego Dnia Śniadanie Daje Moc!

 
Zaproszenie do udziału w konkursie historycznym PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas szóstych do udziału w KONKURSIE WIEDZY O RADOMIU POD HASŁEM "RADOM DAWNIEJ I DZIŚ".

Motto: "Ze wszystkich przeto nauk żadna nie wydaje się tak świetna i wzniosła jak ta, która nas uczy dziejów. Z niej bowiem dowiadujemy się jak żyć uczciwie i porzucamy złe dla dobrego".
/"Kronika" Jana Długosza/

Honorowy Patronat Konkursu:

Prezydent Miasta Radomia, Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Radomia, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu

regulamin

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

25 listopada 2016 r. odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, zorganizowane przez panie Małgorzatę Sochę i Julię Skrzyńską. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas I - III. W naszej szkole w tym dniu dzieciom towarzyszyły ukochane pluszowe misie i rozlegały się wspólnie wznoszone okrzyki "Czy to wczoraj, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!".
Uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia, który zakończył się quizem z drobnymi nagrodami. Wszyscy chętnie wysłuchali fragmentów książki "Nowi przyjaciele Misia Uszatka" Czesława Janczarskiego oraz "Kubuś Puchatek" Alana Alexandra Milne, czytanych przez panią wicedyrektor Dorotę Szczęsną i panią bibliotekarkę Katarzynę Pudzianowską. Po wysłuchaniu fragmentów książek dzieci odpowiadały trafnie na stawiane pytania - za co otrzymywały nagrody.
Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs "Portret mojego misia, wiersz lub list o moim misiu". Dzieci, których prace zostały wyróżnione, otrzymały piękne pluszowe zabawki - nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim wyróżnionym  gratulujemy!

 


 
Bajki Wam niosę... - kolejna odsłona "Spotkania ze sztuką" PDF Drukuj Email

30 listopada 2016 roku do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu zawitał pan Robert Kuśta, autor wielu znanych utworów dla dzieci z cyklu Bajki z morałem. Ceniony bajkopisarz przyjął zaproszenie pań: Małgorzaty Górki i Małgorzaty Harcińskiej-Chamerskiej, organizatorek cyklu "Spotkania ze sztuką".  Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z dorobkiem literackim bajkopisarza i pięknie ilustrowanymi książeczkami.

Więcej…
 
Zmiana terminu konkursu "Poezja niejedno ma imię" PDF Drukuj Email

Ze względów organizacyjnych VI Międzyszkolny Konkursu Poetycki "Poezja niejedno ma imię" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia, przy współpracy z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu został przesunięty na 14 marca 2017 roku na godz. 9:00. Wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach młodych recytatorów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 marca 2017 roku.

regulamin

karta zgłoszenia

potrzebne druki

 
Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego "ANIOŁ" PDF Drukuj Email

Spośród wielu uczestników konkursu jury wyłoniło laureatów. Wśród nich są zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz osoby wyróżnione w każdej kategorii. Wybór był trudny, jednak konieczny. Laureatów wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 7 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ulicy Rapackiego 24 w Radomiu.

LISTA OSÓB NAGRODZONYCH

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 21

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.