forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Piątek
22 Września 2017
Imieniny obchodzą
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir,
Tomasz

Do końca roku zostało 101 dni.
Zodiak: Panna
6-latek w PSP nr 6 im. Orła Białego PDF Drukuj Email

Nasza szkoła jest gotowa na przyjęcie 6-latków do klas pierwszych – stwarzamy dobre i bezpieczne warunki do nauki. Nauczyciele, którzy uczą posiadają odpowiednie kwalifikacje do nauczania sześciolatków, zapewniają indywidualne podejście do każdego dziecka i dostosowanie metod pracy do tempa jego rozwoju. Nauczyciele podczas wdrażania dziecka do edukacji szkolnej zapewniają mu okres adaptacyjny, który może trwać nawet do dwóch miesięcy.
W naszej szkole jest  także i przede wszystkim możliwość pozostawiania podręczników i niezbędnych przyborów szkolnych. Zapewniamy także naukę języka obcego i zajęcia komputerowe – gdzie oprogramowanie komputerowe dostosowane jest do wieku uczniów i ich potrzeb. Opieka pedagoga, psychologa oraz logopedy.
Wymagania opieki świetlicowej spełniają określone warunki. W naszej placówce funkcjonują trzy świetlice, osobne dla oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i klas drugich. W związku z tym każda grupa wiekowa ma odpowiednie warunki do rozwoju swoich predyspozycji. Świetlice są dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne, w jednej ze świetlic sprzęt audiowizualny, na którym dzieci mogą oglądać interesujące bajki, bądź ciekawe programy edukacyjne. Dzieci przebywające w świetlicy mają organizowane zajęcia ruchowe, plastyczne, muzyczne, czytelnicze i inne.
Nasza szkoła posiada także stołówkę, na której są wydawane  ciepłe posiłki.
Zapewniamy także dzieciom sześcioletnim realizację zajęć z wychowania fizycznego w sali gimnastycznej. Znajdują się w niej kolorowe klocki otrzymane w ramach projektu „Radosna szkoła”. Sala gimnastyczna z tego względu jest jednocześnie miejscem zabaw dla dzieci. Boiska obydwu szkół posiadają place zabaw, oba w ramach projektu „Radosna szkoła”. Dzięki temu możliwe jest zwiększanie aktywności ruchowej dzieci, zapewnienie warunków do pielęgnowania sprawności fizycznej.
W każdej sali lekcyjnej znajduje się część rekreacyjna, dzięki której promujemy nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu (różnego rodzaju kąciki tematyczne, np. przyrodniczy, spożywczy, fryzjerski). Rozwijamy umiejętności motoryczne, kształtowanie umiejętności społecznych, a także orientacji przestrzennej, analizy i syntezy słuchowej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.
W budynku szkolnym znajduje się także biblioteka szkolna, która jest systematycznie wyposażana w lektury oraz pozycje dla młodszych dzieci.
W jednej z sal znajduje się tablica interaktywna - z bezpośrednim połączeniem do Internetu -  z której każda klasa może korzystać. Dzięki niej można prowadzić ciekawe zajęcia dydaktyczne, a także rozwijać zainteresowanie edukacyjne dzieci za pomocą gier edukacyjnych i interaktywnych.
Nasza szkoła oferuje zarówno bardzo dobry poziom edukacji, jak i opieki nad dzieckiem. Każdy uczeń i jego rodzic może korzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie naszej placówki.

 

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 200 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.