forex trading logo

Nabór do VII klasy sportowej

Sześciolatek w szkole

Reklama

Pedagog Psycholog

Samorząd uczniowski

Szukaj


Dzisiaj jest: Środa
20 Września 2017
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna
Obchody świąt majowych PDF Drukuj Email

4 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi, które przypada na dzień 2 maja. Uchwalona w 1791 r. konstytucja była drugim takim dokumentem na świecie po amerykańskiej. Konstytucja była próbą reformy Rzeczypospolitej niestety niedokończonej. W niecały rok później przeciwnicy reform ogłosili w Targowicy konfederację, która w konsekwencji doprowadziła do wymazania Rzeczypospolitej z mapy świata na 123 lata.

Akademię przygotowali uczniowie klasy 6a i 4c pod opieką pań: Iwony Latały i Edyty Piechowicz. O patriotyczną oprawę zadbały panie: Małgorzata Wierzchowska–Koziak, Edyta Siczek i Aneta Mosiołek. Uczniowie przedstawili program nawiązujący do historii Konstytucji 3 Maja i polskich symboli narodowych. Całość uatrakcyjniał występ szkolnego chórku, w którego wykonaniu usłyszeliśmy pieśni patriotyczne.

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu naszych uczniów był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.


 

e-Dziennik

Naszą witrynę przegląda teraz 214 gości 

Nasi partnerzy

Reklama

Reklama

Kalendarz PSP 6

wrzesień 2017
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Reklama


najczęściej czytane

nowości


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: top web hosting company vps reseller Valid XHTML and CSS.